Fotograf weselny – kiedy najlepiej zacząć go szukać

Im wcześniej fotograf weselny zostanie przez Was zarezerwowany, tym lepiej. Oczywiście wszystko należy robić z głową. Większość fotografów ma zasadę, aby nie podpisywać umowy wcześniej niż na 2 lata przed planowaną uroczystością. Optymalne jest zarezerwowanie terminu jesienią lub zimą, jeżeli planujesz ślub latem.

Jeżeli planujesz ślub w miesiącach najbardziej popularnych, czyli od czerwca do września, rezerwacja terminu może okazać się niemożliwa, jeśli rozpoczniesz poszukiwania zbyt późno. Dlatego im wcześniej zaczniesz poszukiwania, tym lepiej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zależy Ci na konkretnym fotografie lub masz co do tego typu usług specyficzne wymagania. Profesjonalni fotografowie mają zapełnione kalendarze nawet na rok do przodu, dlatego poszukiwania warto rozpocząć mniej więcej na 1,5 roku przed planowanym ślubem.

Znalazłaś idealnego fotografa? Nie zwlekaj z rezerwacją terminu i podpisaniem umowy

Samo znalezienie fotografa, którego zdjęcia Ci podobają się nie wystarczy. Trzeba umówić się na spotkanie, zarezerwować termin, podpisać umowę i wpłacić zaliczkę. Dopiero wtedy możesz mieć pewność, że fotograf ślubny będzie miał dla Ciebie i Twojego przyszłego męża czas w dniu ślubu.

W przypadku bardzo rozchwytywanych firm fotograficznych, polecamy aby zgłosić się do nich nawet przed zarezerwowaniem sali weselnej. W niektórych przypadkach lepiej jest dobrać salę weselną do fotografa niż na odwrót. Szczególnie, jeżeli zależy Ci na właśnie konkretnej osobie.

Wczesna rezerwacja = niższa cena? Czasem tak

Już od kilku lat obserwowane jest zjawisku, że fotografowie po zakończonym sezonie ślubnym ustalają nowy cennik usług na przyszły rok. Jeżeli chcesz zapłacić dokładnie tyle, na ile w bieżącym roku fotograf ślubny Olsztyn wycenia swoje usługi, zarezerwuj termin czym prędzej. Dzięki temu można będzie załapać się na jeszcze niższe stawki i cieszyć z wydania dokładnie tylu pieniędzy, ile zaplanowałaś.

Im wcześniej zaczniesz poszukiwania odpowiedniego fotografa, tym wiązało się to będzie z mniejszym stresem i nerwami. Planując każdy z ważnych aspektów ślubu i rozkładając rozsądnie poszukiwania w czasie, na ostatniej prostej będziesz miała wszystko, co zapewni udane przyjęcie ślubne.